Kniha návštěv

Datum: 30.07.2008

Vložil: Pavel J.

Titulek: Fotografování na fesťáku

Tak jsem se chystal na bezdězské České hrady, přeci jen je to kousek, člověk je tam za pár desítek minut vlakem i autem, ale nemůžu než poděkovat za informace, které se týkají tamějšího fotografování. Předpokládám tedy, že se jako amatérský fotograf, který zkouší mnohá témata a každá nová akce je pro něho výzvou testovat vlastní zručnost, zkušenosti a snad i talent, akreditovat nemohu. Jistě, své snímky mám pouze pro vlastní potřebu, neprahnu po bulváru ani zviditelnění, ale co mě zaráží nejvíce je skutečnost, že pořadatelé by asi těžko mé fotoaparáty nepovažovali za profesionální. Člověk si odpustil novější, spolehlivější a hlavně bezpečné auto, potřebné (bohužel) k dennímu mnohakilometrovému dojíždění do zaměstnání, a jezdí v něčem, co ho může stát život, trochu ošidil i svou rodinu při šetření na společné bydlení a pořídil si poměrně slušnou fotografickou výbavu, za níž se nemusí stydět. Takže kámen úrazu, na fesťák s tím nemůžu, dobrou hudbu si poslechnu rád a stejně rád mám i obrázky, když si s nimi po nocích hraju, cizeluji a cizeluji, aby byly, jen tak pro vlastní potěšení, perfektní. A obětovat jedno pro druhé odmítám, takže sbohem, festivalová atmosféro, to si radši zase zajdu do Příšovic na Elevaci a Hitmakery. Kdybyste náhodou někdo věděli, zda platí totéž i pro okořský festival, uvítám upozornění, že ani tam nemám co dělat. PJ





Zpět na diskuzi